Kdo jsme?

 

Minimlékarna Sedlo je malá rodinná farma, která po převzetí hospodaření po rodičích navázala na ekologické hospodaření. Mladí nástupci využili potenciál nedostatku kozích produktů i bio výrobků celkově v Karlovarském kraji. Od roku 2018 proto chovají i kozy, vybudovali fungující minimlékarnu a obchůdek se svými produkty. Chovají také podílový Wagyu skot a koně pro rekreační ježdění, především pro dětí.

 

 Historie vzniku U sedláků www.http://www.usedlaku.cz/  

DSCF3109

 

Jmenuji se Ivana Květoňová a jsem především ekologický zemědělec / nejen vystudovaný :-)/.

Také jsem správce PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Regionálního centra Srdce Čech, což obnáší starání se o členy Svazu PRO-BIO ve 4 krajích naší republiky, zemědělce, výrobce, vědátory,výzkumníky apod..

Od roku 2006 jsem Ministerstvem zemědělství akreditovanou zemědělskou poradkyní pro živočišnou výrobu a ekologické zemědělství.

Obchůdek U sedláků jsme otevírali v červnu 2012 coby Biodružstvo zemědělců v K.Varech Dvorech. V květnu 2013 jsme se přestěhovali do areálu SZeš v Dalovicích. Od ledna 2014 do konce ledna 2017 jsem provozovala obchůdek sama. Má osvětová mise v K.Varech skončila 31.1. 2017. Přesunula jsem své působení blíže domovu do Toužimi, kde pěstuji kulturní dění a pokračuji  dále v ekologické a regionální osvětě. Internetový obchůdek nadále provozuji.

Mým záměrem je zvyšovat ekologické a regionální povědomí nejen na Karlovarsku, zajistit dostupnost kvalitních výrobků přímo z farem, tzn. s jasným původem.Zároveň tím zjednodušit odbyt farmářům a povzbudit je, aby pěstovali, chovali a vyráběli, aby občané nejen Karlovarska nemuseli jíst jen jídlo ze supermarketů, z daleka či cizích zemí.

 

Články v tisku

Výsevní dny dle M.Thunové
Kozí bio sýry
Kozí bio mléko a tvaroh